You are here: Home Fórum O historii oddílu Střípky
Document Actions

Střípky

Up to O historii oddílu
  • Střípky

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at listopad 27. 2007

Snad se na mě Zdeněk nebude zlobit, když jeho příspěvek o historii oddílu přesunu sem, do nově založeného fóra. Je to příležitost i pro ostatní, kdo pamatují začátky oddílu či znají perličky z jeho dřevních dob, aby se zde o ně podělili s ostatními.

Come on, guys!

• Re: Střípky

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at listopad 27. 2007

Jen pár slov ke vzniku našeho horoklubuoddílu

Ten prvotní pravěk, Pepik má na mysli asi rok 1987,kdy nejdříve klub potom oddíl vznikl, si já samozřejmě nepamatuji. Nebyl jsem ještě jejím členem a ani nevím jaký vliv měl Slavoj (Ltm?). Vím jen, že vývěska byla umístěna na Roudnickém náměstí (Zdeněk Lukeš má fotky při její instalaci) s nápisem Horolezecký oddíl Roudnice. Jako člen tehdejšího TJ Spartak.  Ale zda jsme byli oficiálním členem tehdejšího Československého horosvazu nevím. Nemám o tom žádné dochované dokumenty. Snad by něco věděl Pavel Korčák nebo Karel Macas, Jirka Brotánek, Petr Randák a pod. Já mám jen tu novější agendu. Od roku 1992.  Zřizovací listina č. 235 ze dne 20.2. 1992 oznamuje, že jsme od tohoto data členy Českého horolezeckého svazu. Na podnět přípravného výboru, Korčák, Novotný, Randák, byla provedena registrace Horolezeckému klubu Rce Ministerstvem vnitra dne 14.2. 1994. 21.3. 2003 došlo opět ke změně názvu zpět na oddíl - lépe se vyslovuje (HORCE). Takže těch datumů a potažmo výročí je více. Kdo a přesně kdy zaregistroval klub nebo oddíl tehdy v Děčíně u  ČS horosvazu mě není známo. Snad Karel? Říkal, že tam jel na motorce... Snad si,Pepiku, něco z toho chasu vezmeš. Jinak se těším na viděnou na akci v Ostrově.

Savana

• Re: Střípky

Posted by Josef Novotný at listopad 28. 2007

Díky Zdéno, z tohodle a z toho , co mám už to dává smysl. Ale musím si přestat plést Slavoj a Spartak. Měl jsem v tom hokej už tenkrát. Tu vývěsku jsem před dvěma lety na sv. Jiří viděl u Honzy Horáka ve stodole i s původní výzdobou. Opatruje ji jako relikvii. Když budeme pátrat dále třeba objevíme i pytel, v němž jsme vlekli prase do srubu Jezevec na Vlhošti.