You are here: Home Členové Hana Urbanová PS 2009
Navigation
 
Document Actions

PS 2009

Mikulášské, se svařákem a s Maršálama

 Pseudokominíci

Poslední slanění,  tradiční oddílová akce, stejný program, stejná kapela, ale pokaždé úplně jiná akce. Letos bez náčelníka - byl v Turecku, v menším počtu, ale jak řekl Píno: Vás přijelo méně, to jo, ale není to nijak poznat, paříte jako by vás tu bylo 2x tolik a paříte pořád. Přemejšlela jsem jak napsat něco k poslednímu slanění, jestli vůbec a pak jsem si vzpomněla na něco co se "řešilo" před akcí. Navíc náčelník, ač leží na JIP, poslal sms, nestihl jsem dát na web Turecko, tak tam něco napiš.  Tak tady to máte.

Před akcí padla zajímavá otázka, a co děti,  je to vhodný i pro ně? Jo, kromě soboty večer v pohodě. Ani omylem, jenom tam chlastaj, jsi se zbláznila ne?  Ano či ne,  přežijou to tam? Prej tam jenom chlastáme. Hlavou problesklo to minulé, předminulé poslední slanění. Tak jak to tedy je? 

Orienťáček... Týmů celkem tuším 9, Kudyhrášci (Chomajda a Eda) měli super taktiku, Asie (Karel a Alf) se tešili jak s náma vyklepnou a obhájí minulé prvenství, Dřevorubci (Olda a Markéta) hledali německý slovník, protože Olda tradičně plánoval zcela náhodou výlet až za hranice, dále Kofolácy (Líba a Vítek, jeden tvrdej a druhej natvrdlej) a další a další. po orienťáku...

Zcela mě překvapil tým, který se přihlásil na poslední chvíli THCesta (Bedny a spol.), zvládli 1 kontrolu, tu závěrečnou, ale ta stála za to. Muselo se k ní ze správné strany, ½ bazénu bahno, na části voda a jen jedna správná cesta, ale tu netrefili. Boj o prvenství byl ukrutnej, Karel sledoval stopky a jásal s každým týmem v cíli, jsme první, pořád jsme první. No to ale nečekal, že oddíl nasadí ten nejlepší tým – na trasu vyběhli i Pískařský chrti. Přijelo auto na poslední chvíli, smykem elegantně zaparkovalo mezi ostatní auta, vyskákali chrti, čapli kartu a vyběhli. A pak už jen Karel nevěřícně přebíral cenu za druhé místo. První byli Bára a Jirka. Takže gratulace.

Počet nezletilých v orienťáku 1ks - přežil, bod pro děti.Orienťák necháváme na přání postavený do druhého dne, aby si to mohli proběhnout děcka za dne. Další bod pro děti.

Outdoor ZorroRáno s Oldou, Brůžikem a Nejmlem klepáme nesměle na okénko hospody a dožadujeme se kávičky. Z hospody se jenom ozve, no to snad není možný, paří tu do 7 ráno a v 8 už zase klepou. Je to možný. Ohřát polévku, připravit masky, udělat svařáček, čaj a hurá pod skálu. Nejlepší maska letos byla Outdoor Zorro v podání Chomajdy, oceněna lahví vína, kterou zase ocenila Chomajda. U ohně vládla pohoda se svařákem, stále přicházeli další známí, neznámí, náhodní kolemjdoucí.

Nová lezecká dvojkaTatíci Orbis a Kája chvíli mluvili dost vážně, tak by mě zajímalo jestli tam pod skálou neupekli nějakou domluvu, až jim bude 5, začnou spolu lézt, v 18 se vezmou, jako věno hodím lano, smyce a sadu friendů....

Všechny děti pod skálou přežily, bod pro děti, pro ostatní taky bod - žádné dítě nebylo upáleno, popáleno, svrženo ze skály atd. Naopak, bral se na ně ohled. No ale neměli masku, bod dolů.

Přesun do hospody a už je tu kapelka, Maršál Bazén. Zase se to povedlo, všichni paří - děti - Pepíkova dcééra - bod, lezci, nelezci, koza, psi, kapela. Koncertík se na chvíli přerušil, čas na tombolu je tady. Losujeme hlavní cenu, kruh, dáváme pár minut navíc než budeme losovat, jestli náhodou nepřiběhne Bělina až zavětří kruh. Letos má Karel smůlu, kruh vyhrává Markétka. Děs v očích, proboha co s tím budu dělat? Poradila si velmi elegantně, druhý den ho Olda obdržel jako dárek k narozeninám a dál nevím jak příběh pokračuje...Oldo už je cesta?

Na koncertík se přišla podívat i místní koza, děti, a nejen děti, jasají, koza hodí pár piruetek a je pryč, prostě akce pro děti i se zoologickým koutkem :-) Bod pro děti.

 

a zase bez komentářeKapela oznamuje po půlnoci konec, poslední píseň,  chopím se mikrofonu, no tak to ne, nejsme tady na borůvkách. Baueři po sobě mrknou a zkusí fintu, nooo když si s námi zazpíváš, tak budeme pokračovat. Rudá až na prd..., posílena zelenou a publikem jsem vydala do mikrofonu několik skřeků, pardón jsem zazpívala. Snaha byla oceněna a kapela pokračuje až do 3 do rána a pak jde pařit s náma. Baueři prostě nezklamou. tak tohle už není pro děti. Jo a fanynkám z Roudnice slibují píseň, tak čekáme, čekáme....

Je PS vhodné i pro děti? Tak to se mě příště už proboha neptejte, já děti nemám. To si udělejte názor sami, každej má jiný měřítka. Lze jen konstatovat, že všechny děti akci přežily bez újmy na zdraví s úsměvem na rtech :-) Ostatní na akci nejsou idioti, ale lidi, takže se chovají ohleduplně k dětem, i když sedí u piva. Setkání abstinentů to taky není, to víme všichni, ale děti přežijou v pohodě.

 

P.S. Baby článek  - to nejsou tikající hodiny, ale to že mě některý kecy asi už trochu štvou a vadí mi, že někteří - některé oddíl prezentují jenom jako oddíl alkoholíků, což je blbost.

Tak zase příště, za rok. A dík všem co pomohli s přípravou, však vy víte kdo.

Další fotky jsou zde, Posledni slanění 2010, kdo nějaké máte, tak taky něco přidejte...

Jo a já takhle krásně nefotím, ale fšechny fotky jsou od Papiho z Lítvínova.

 

Links
by Hana Urbanová last modified 2010-01-08 11:49

P.P.S.

Posted by Josef Novotnýat 2010-01-08 13:52
Tak to se povedlo. Aerodynymiku jelena a dětí z HORCE, prověří jedině zelená s kořenem hořce!

PS v Ostrově

Posted by Fáberaat 2010-01-08 18:27
Zdar všem.
Koukám na akci kde jsem nebyl. Stejná akce na stejném místě se stejným programem a stejným výsledkem. Dobře řečeno, napsáno a vyfotografováno. Vypadá to na dobrou zábavu a dobrou tečku za lezeckou sezonou. Dobře vy!

los fotos

Posted by Ivana "Chomajda" Tarachaničováat 2010-01-11 08:57
http://picasaweb.google.com/ivanatar/PosledniSlaneni2009#
taj sou fotky ode mě z letoška, teda z loňska vlastně už...sou tam i z předloňska a předpředloňska...


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System