You are here: Home Členové Hana Urbanová Nejml a my v Ádru
Navigation
 
Document Actions

Nejml a my v Ádru

blíží se konec léta, čas pro fesťáček

klasikaLéto už ztrácí trochu dech, večer u pivka je zima a ráno se nechce z teplého spacáku – je to tady, léto je za chvíli pryč. A to je čas fesťáčku v Ádru. Vyrážíme už ve čtvrtek ráno, nikdo nevěří že opravdu v 7 ráno jedeme. Zpoždění jen 7 minut, Dědek a Honza (a vlastně ani já) se nestačíme divit. Pouštím v autě  Zeppeliny, cesta odsejpá a je tu první zastávka U Tošováka – sakra moc brzo, ještě je zavřeno. Nedá se nic dělat, musíme do skal.

Jinde už na horolezce čekají, tak nejdříve pivko a pak skály. V hospodě se dozvídáme, že v noci sprchlo. Aha, tak to se musíme obětovat u pivka, než bude sucho. Nejmladším je mezi námi Honza Rejf, takže je jasný kdo je Nejml a chodí pro pivo. Nejml je tu poprvý, tak jdeme na Křížák. V ten moment zcela ožívá Dědek, který ještě před 5 minutama u pivka působil jako klasický důchodce na výletě a začíná to svoje: „Hele tahle cesta, tam dáš, tohle se tspokojený Dědeki bude líbit, tady na to kašli, jdeme támhle, tohle se leze vpravo, vidíš tam nahoře ty hodiny....“ Kdo s ním byl ve skalách, zná to.

Nejml hltá každý slovo od Dědka a přicházíme ke skalní bráně tuším u Mývala. Já po řízení dělám solárního spolulezce na karimatce, do 5 minut usínám. Probudí mě nějaký povykování: „No tak kde máš ty lezky, se ti někde válej?  Tak na nohy s nima.“ Mžourám do sluníčka, kolem mě nikdo, chvilku mi to trvá než mozek zapne a zvedám hlavu, Nejml a Dědek na mě mávají od slaňáku – Honza spokojenej úsměv, Dědek už drží knížku. Tak se jdu taky podívat co tam píšou. Super rozhled, koukáme na Ostaš, sluníčko lechtá skály, krása, pohoda – a Dědek mlčí – takhle nějak to musí vypadat v ráji. Nakonec to Dědek rozsekne -  hele jdeme dál, jinde to bude hezčí. Pak si Honza o kus dál vybírá si pěknou V – Hezká cesta. No a fakt byla hezká. Dědek chytá druhej dech a po nostalgickém mlčení na předchozí skále hned začíná druhé kolo:„Tu smyčku dej takhle jinak je ti na prd, no a tam něco založíš taky, šáhni ještě vo kus dál...“  To se může vždycky hodit. 

Nejml na KřížákuVečer jsme dorazili do Teplic, kde byl  klídek, krátký fronty u Primátora, potkáváme Jirku Nováka, jen se mihne, prej u Tošováka bude líp. Ráno vstáváme s tím, že jdeme okouknout lana, než budou všechna v háji, naučit se umotat kinderkopfy, vylézt si na stěně pro nějakou cenu a pak do skal. Lidí je výrazně víc. Nejml si vybral cestu, proč koukat do průvodce, když vypadá docela pěkně a těch kruhů... Myslela jsem že začíná pršet, ale to se nám tam Honzík jen trochu zapotil. Já jdu za ním, v polovině cesty si říkám, sakra co to je,  nahoře cestu nesportovně přejmenuju na cestu Železo bere a na konci říkám, Honzíku za tohle tě nemám ráda. Kouknu do knížky, *VIIc, Horolezecká sedmička. Jinak krásná cesta, jenom byla Hanka nešikovná na rajbase. Nejml je spokojenej, to se mi povedlo. Za 2 měsíce to bude rok co leze, je důvod jít na pivko. Honzik dává ještě jednu cestu, ale kapky a černé nebe nás pošle ze skal rovnou do fronty na pivko. Potkáváme Štěpánku se synem, Honzík hned využívá situace a frontu na pivko stojí Michal, který je přeci ještě mladší než on.

V podvečer sedíme v parku a koukáme na Věšák. Kdo se neudrží viset na kládě, jde do vody.  2 kluci vedle nás, asi tak mladý jako Nejml, se na to chystájí. Jeden z nich se prej musí udržet, ale potřebují ano, dnes dosloužilo, 2. cena  - 60 m od Bealu. Popřejem hodně štěstí. Nakonec jeden z nich bojuje o 3 místo a druhý jde do finále. Jeho parťák jen dodává, hlavně ať ten ješita prohraje a spadne, potřebujeme lano, ne hodinky. A lano bylo jejich.

Večer dorazily Líba a Chomajda, cesta vlakem je trochu unavila a tak jsme s nima ani moc nepokecali. Líba hlásí, že Nejml je drzej. Loni na mě a na Chomajdu padlo nějaký Teplický kouzlo, letos to Teplický kouzlo padlo na Líbu. Příští rok začínáme nové kolo. Ráno nákupy, nákupy a nákupy, nechali jim tam trochu peněz, které máme od Města. Líba opět hlásí, že Nejml je drzej. luxusní počasí

Jsme na festu, takže i nějakou tu kulturu by to chtělo. Jasná volba je Nežerkovo povídání, hodně příjemný 2 hodinky a klidně bych poslouchala i dál. Na závěr padlo:„Skály a hory mi vzaly dost přátel, ale taky mi jich dost daly. Přeju Vám ať Vám jich co nejvíce dají a co nejméně vezmou.“ Chvíli ticho a pak jen nekonečnej potlesk...

Večer u mě zvítězil film URUCA, kdy se celý kino smálo od začátku do konce, doporučuji. No a Hliněná řeka, jedinej vodáckej film jsme si s Líbou nemohly nechat ujít, moooc povedený. Fest byl krásnej, veselej, pohodovej, počasí luxusní, skály tam taky mají a pivo bylo dobrý. Dědek hlásí, že Líba je drzá. ...domů

      

 Tak zase za rok 

                                  Zdarec

Hanka - text, Nejml - hlavní role, nosič piv, Dědek - průvodce, fotky

další účastníci zájezdu: Líba, Chomajda, Štěpánka, Michal, Nováci (3ks)

 

by Hana Urbanová last modified 2009-08-31 18:26

Pěknej report

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2009-08-31 20:31
Koukám, že jste slušně reprezentovali HORCE, mládežníci!

Horolezecká sedmička je důstojnej zářez na paži mladého prvolezce. Jen tak dál, Honzíku!

Hajaja

Posted by Josef Novotnýat 2009-08-31 23:22
Paráda, už můžu do hajan.

jáj

Posted by chomajdaat 2009-09-01 08:19
jáj more jakože fak se s náma nedalo pokecat ju? je fak, že cesta s třema 1,5 litrama stříčku unaví, ale že až takhle? :-)škoda, že sme se nestihli takhle unavit i v sobotu, páč koncert Petra Vondráčka (ten s tou patkou, co uvádí pořad, kde hádaj, kdo jak hákuje) se dá shrnout jedině slovy Dominika Karchňáka: TO ŠE NEDÁ!!!

Camel

Posted by Josef Novotnýat 2009-09-01 10:28
Hele, nemělo by se Nejml psát Namel, podle vzoru Camel?

vzor Camel

Posted by Hankaat 2009-09-01 12:45
to není špatnej nápad....možná podle vzoru Camel, by toho pivka pobral do nějakýho hrbu víc :-)

a ještě něco...

Posted by Hankaat 2009-09-01 17:14
...jsme na festu dostali odkaz na tenhle článek přímo od létajícího sokola :-)
http://www.klistata.cz/?dir=akce/&lng=cs&doc_i=157

a ještě něco... vážně z domácích skal

Posted by Josef Novotnýat 2009-09-02 13:45
Sokoli jsou vzácní, zato havranů je spousta. Hanka vyzvídala zda nevím o pádu v Labáku. Tak nevím a našel jsem jen tohle. Je to dost užitečné, tak si to pozorně přečtěte. Stejně tak diskuzi k pádu z 15.8. na Lezci. Z té je zřejmé, že povědomí o padání, jištění a pravidlech lezení na písku je mizerné a zarážející.
http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2009050022&nazevclanku=horolezecke-nehody

report

Posted by Oldřich „Mesije“ Krejzaat 2009-09-03 17:12
Taky chvalim peknej report. A dekuju moc za pohled všem všem všem. zdar

mail

Posted by Hankaat 2009-09-04 15:48
...se jedna kráska ptala jestli má přihodit i mail :-) tak nevím byl tam nebo ne?
A co vaše mafiánksý lezení a nějaký report?

report

Posted by mesijeat 2009-09-05 23:00
Mail tam zadnej nebyl. A na report nejsou lidi.

tak na podzim

Posted by Ondra z directuat 2009-09-03 09:48
Pěknej článek Hanko a nezapomeň na ty Jizerky,jo : )

jizerky

Posted by Hanka U.at 2009-09-10 13:39
počítám s tím, domluvíme se mailem...Nejml se tam chystá asi koncem září, ale to jsem v Alpách.

tak jo

Posted by ondra z directuat 2009-09-14 15:19
ouki douki, kdyby potreboval poradit, nebo pruvodce atd.klidne at se ozve,zajdu s nim, je to tady holt nejhezci lezeni : )

zavist

Posted by Lukáš Brůžaat 2009-09-10 12:21
tak to je hezke poctenicko.opravdu a uprimne z celeho srdce jsem vam zavidel.taky jsem chtel s mou drahou polovickou zavitat na tuto povedenou akci ale osud byl proti.no neva snad priste.jo a honziku jsi pasak.jen tak dal.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System