You are here: Home Členové Hana Urbanová Koritnica není jenom voda
Navigation
 
Document Actions

Koritnica není jenom voda

lezení ve Slovinsku v údolí Soči

Zcela neopatrně jsem doma kývla na to, že pojedu na vodu, Soča a Koritnice. Pak jsem si uvědomila, že bych už druhý den díky pádlování sotva držela lžíci, protože to teče dost rychle a hlavně Slovinsko není jenom voda, ale i lezení. Sakra jak to udělat, aby trochu vody a ještě nějaký to lezení. Ivanka se hned chytla, že pojedeme společně a zalezeme si. Co by ne, vždyť jsme vydatně spolu v zimě trénovali na stěně, cha. Dojednáno, jedeme.

borhák nahoře borhák doleHned první den kluci sviští na Soču a my druhým autem za lezeníčkem. Kolem kempu (Bovec) je několik menších oblastí, kam se chystáme. První oblast, kterou jsme si vybrali, Pri Pavru, byla úžasná. Na rozlezení tam bylo několik 4b, 4c, jedna měla tuším kolem 30m. Podle průvodce je to jasné, u kostela a hřbitova zaparkujeme, přejdeme Soču přes most a 5 minut do skal. Nejlehčí byla ta poslední fáze, nejhorší bylo najít kostel a vojaško pokopališče (za vysokou betonovou zdí fakt nebylo nic vidět). Ten den padla i naše nejtěžší cesta. Když jsme do ní nalejzali, říkali jsme si jak je božíííí a na konci, že je to pěknej dáreček, měla výstižný název, Božji dar 6b+.

Jak na písku, pidilištičky, mikrochyty a sakra ostré, nástup trochu převislý. Při prvním odsednutí se ze shora ozvalo, nahoře je to už lepší, ale jak se tam dostat? Přes dva prsty, au. Ivanka byla tak trochu rozčarovaná, že nestihla ani zevlovat. Jinak ze štandu supr výhled, dole Soča, za námi kopce, Triglav???, musím na to kouknout ještě do mapy.

Druhý den já jela na vodu, cestou jsem Ivanku a Pepču vysadila v Kal-Koritnica, podle vesnice se jmenovala i druhá lezecká oblast. Tam byly 4 sektory, krátké cesty, většinou 5a, 5b, ale byli tam i těžší. Když jsem po vodě přicházela do skal, nejmenovaný člen výpravy, kopal do skály a bylo slyšet něco o za...čené cestě, fuj to se nedělá, ty ty ty!!!! 2 minutová přeháňka byl dobrej důvod proč si dát sváču. Skály jsou suché, tak já rychle do sedáku, ale hned v polovině první cesty děsnej liják, dolezla jsem to na druhým jen kvůli tomu matroši, úplně mokrá. První déšť jsme brali jako lehkou přeháňku, ale byla to první výstraha, sbalit cajky a pryč ze skal. To, že jsme nad tím mávli rukou, počkáme a uvidíme, byla zásadní chyba. No počkali jsme a viděli liják co sílil, a že to prostě nepřestane. Cestou ze skal jsme si dali místní pivko a poslali sms vodákům, ať si pro nás přijedou. Hospoda byla příjemná, takže ani nevadilo, že jsme čekali a sušili se. Vlastně přestalo pršet, ale v sobotu odpoledne, to už jsme měli věci v autě a chystali se domů.Bovec a kopec Svinjak

 

V létě se tam chceme vrátit, prý tam máme nějakej pytel či co, ale hlavně lezeníčko super, krajina taky. Ohledně vody, jezdili jsem Koritnici, což je úzká a hodně rychlá říčka v krásným kaňonu. Taky kluci jezdili různé úseky Soči, taky super. Třeba i k tomu dám pár fotek.

Takže tak nějak jsme se měli ve Slovinsku.

 

Hanka (text) a Ivanka (foto)

Další info:

Roudnice –Bovec, cca 670 km, finančně cca 1000/osobu, 4 v autě

Kemp 5 euro (v ceně je i auto a stan, teplé sprchy, pergola, lednička), majitel je z Brna

Průvodce na Slovinsko 29 euro, aktulizován 2007, k nahlédnutí u mě

Dobře jištěné, lano spíš 60, pokud prší je v Bovci lezecká stěna v hale

docela vysoké poplatky za splutí (euro), kajak 2, Rio/Pálava 14, raft 54

Links
by Hana Urbanová last modified 2008-05-21 13:03

Trip

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-21 12:50
Docela se to jeví jako hezký výletík, gratuluju. A s lezením jste se docela pochlapili nebo poženštili? 6b+ je už docela mazec. Paráda.A taky hezká fotečka, ta s tím kostelíčkem. Dobré umístění. Čuves.

další fotky

Posted by Hana Urbanováat 2008-05-21 12:59
ještě jsou další fotky ve složce BOVEC, ale není to ještě propojené s článkem, neboť to neumím, bude to pak ve fotogalerii....
zdarec

Gratulace

Posted by Oldřich „Mesije“ Krejzaat 2008-05-22 14:37
Se mi doneslo ze ma o clanek zajem euroclimbing.Prej to bude za tricko. Dost dobry! Jentakdal! Zdar.

to je teda rychlost

Posted by Hankaat 2008-05-22 14:41
já to přečetla v mailu od Papouše cca před hodinou :)

To vis doba internetu.

Posted by Oldřich „Mesije“ Krejzaat 2008-05-22 15:02
Sme s Chomajdou jentak drbali a ona te praskla.

jo, jo

Posted by Papoušat 2008-05-23 07:56
je to tak

rychlá doba

Posted by Ivana Tarachaničováat 2008-05-23 08:18
to viš...v dnešní době skypů a icqů se drby nesou fofrem...nenaděláš nis :-)) Hani seš holka šikovná, kdybys chtělas ještě nějaký fotky, tak písni...ale asi sem ti poslala, tak nějak to nejpoužitelnější :-) Chomajda I.

Paráda

Posted by Pepa Novotnýat 2014-08-04 10:01
To jste mi udělali radost.

Průvodce

Posted by WikkThorat 2013-02-26 11:53
Ahoj, chci se zeptat, zda jsi oblastzi znala již z předchozích návštěv, nebo jsi pořídíla průvodce. Případně dá-li se průvodce sehnat v ČR nebo až na místě? Odepiš mi prosím do mailu- wikk´zavináč´sathava´tečka´cz? Díky

Dotaz

Posted by Ludwiat 2014-08-03 21:49
Hezký článek. Díky za inspiraci. Jedeme za pár dní do Slovinska na vodu a tůru na Triglav Rád bych to zpestřil nějakým lezením.Budeme taky v Bovci. Chtěl bych se zeptat jak se dostanu do oblasti Pri Pavru? V jakým vsi je myšleno ten kostel s hřbitovem. Rád bych byl ještě za nějaké info. E-mail na mě: ludwi@seznam.cz . Děkuji Ludva


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System