You are here: Home Členové Hana Urbanová Koncert na Řípu
Navigation
 
Document Actions

Koncert na Řípu

Maršál Bazén hrál jen pro nás, paráda

Maršálové jenom pro násBára a její super stolička

V pátek jsem vyrazila na pouť, po několika letech a to jen díky koncertu Maršál Bazén. Počasí nám skutečně přálo, kolem 16 hodiny, přestal ten největší liják a pak už jen tak občas nějaká přeháňka, doplněná lijákem a duhou. Nabíráme ještě chromou Báru a svištíme na Říp. Koukáme na hodinky, sakra za chvíli začnou hrát, takže pospícháme. Jenže jsme zapomněly, že máme sebou Báru s berlema, takže stop a vycházkovým tempem stoupáme nahoru. Dorazíme půl hodiny po plánovaném začátku koncertu a nikde nikdo, žádná kapela, žádné publikum. U pódia jeden pořadatel, směle k němu kráčíme a ten se na nás vrhá se slovy. “Vy jste Maršálové?” Okamžitě jsme si vybavily historku: “Vy jste Čápi?” Kapela nedorazila, jak kruté. Aspoň jsem měli čas sehnat Báře elegantní stoličku i s odkladovou plochou pro berle (dočasný věšák pro bundy).skoro celé publikum

Tak chvíli postáváme, jdeme pro pivko a kocháme se zapadnutou dodávkou v bahně, první až 5 pokus o její vytažení a prodavače perníku na jehož stánek dodávka pomalu, ale jistě klouzala. Hotový dráááma. Najednou vidíme jak přichází část kapely. Lidé je nenechali projet nahoru, tak museli přes louku a tam zapadli. Takže hurá koncert bude.  Začalo  pršet s prvním úderem do strun, takže diváci se jen hrnuli. Kromě nás přišel Pepík, který nám vlastně o tom řekl, a Jirka, čímž se publikum zvětšilo skoro o 50 %. Koncert jen pro nás jsme si užili, žádný mačkání jako v Ostrově J. Občas někdo postával za zábradlím, ale do arény mezi nás se odvážilo jen pár statečných, vyhrazeno pro Horce a spřátelené duše.

Koncert skončil velkou děkovačkou – kapela přišla poděkovat publiku za výdrž, že jinak by se jim docela dost blbě fotograf nestíhá, tanec v deštihrálo do lesa a prej zase někdy v Ostrově. Výdrž fanynek  a fanoušků v dešti, duha a termoska s čajem podaná zmrzlému kytaristovi, paření bez nějaké tlamy do bahna, to vše bude oceněno písní složenou jen pro nás - jestli pánové nekecali. Paráda.

Pařily jsme tak, že fotograf nestíhal. Kluci z kapely na závěr pochválili výhled z podia, v lese jedna čůrající baba za druhou, Háňa a Jirka je vyklepli na autíčkách a jelo se do Majáku. Báječný pátek.

P.S. Článek je věnován Pepíkovi, pro potěchu duše za tu Roklici.

by Hana Urbanová last modified 2008-04-30 10:53

Pátek, blázni maj svátek!

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-15 09:21
Dodatečný dík, nějak jsem se zapil u Honzy Horáka, že jsem se až stratil. A u Rasty jsem vás nenašel. Ale ta roudničina mi zachutnala, následkem čehož jsem vyrazil s bráchou na viniční tremp na Hustopečsko. Reportáž z koštování se připravuje.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System