You are here: Home Členové Hana Urbanová Do Českého ráje, cesta příjemná je, dudlaj, dudlaj, dá aneb Sušky pohledem lezeckého začátečníka
Navigation
 
Document Actions

Do Českého ráje, cesta příjemná je, dudlaj, dudlaj, dá aneb Sušky pohledem lezeckého začátečníka

oddílová akce 1.-4.5., Suché skály

     Takže místo Skaláku jsme svištěli na Sušky, prostě počasí je potvora zákeřná. My s Jirkou dorazili do kempu (po tom co jsme 3x projeli kolem než jsme objevili vjezd) skoro ve stejnou dobu jako náčelník. Hned na to Jirka Novák s rodinkou a další. Vybalíme pár věcí a chystáme se do skal. Byl pátek odpo, docela ještě dost světla, takže rovnou do skal. Zdendo, ty jsi nějak rozmachanej, tahat sebou šampáňo? Pak jsem myslela, že se budu plazit pod dlaždičkama: „No když mám ty narozky, tak se mi to zdálo vhodný“. Takže kdo nevěděl, jako já, že náčelník je prvomájový dáreček, už to víte.

    V lese na nás čekala Baba, sotva Zdenda a Jirka dolezli, začalo pršet, tak jsme se šli obětovat do hospody. Na rozlez hrana 7b, či co. Část na pizzu, děti žádají své a část zkusila štěstí u Boučků – marně a tak zakotvila hospodě v kempu – děs je vhodný výraz. Dorazili i další z oddílu, Orbis a Jana K., Zába, Zajda. Kluci zkoušeli přes den štěstí na Panťáku, více či méně úspěšně.

    Druhý den jsme vyrazili na Sušky, pevný a ostrý cenomanský pískovec, je to Národní přírodní památka. Hned v první cestě jsem si strhla bříško na prstu, tak jsem pískovci dodala i trochu barvy J . Já nevím co kdo lezl, tak si to sem dopište, Orbis si dal na rozlezení docela pěknou V, tu si pro úspěch pak dal i Jirka Novák s Michalem, náčelník na obtížnosti vybrané cesty nešetřil, ale co to přesně bylo, to nevím. Jirkovi, jako nováčkovi, ukázal pár věcí, což je fajn, opakování matka moudrosti. Přidal k tomu praktickou ukázku proč nosit helmu i pod skálou (příště prosím v menším měřítku J ) a pak svištěl na Panteon. Co se týká lezení, já nemám u sebe průvodce, takže napíšu jen, že jsme byli na hlavní věži, tuším sever a JV hrana, co kdo chcete si dopište. I na Suškách lze najít cestu pro mírně pokročilé, takže paráda. Večer jsme se cestou zpátky stavili na Babě, krásná V a VI, spousta spodních chytů.

      Večer jsme ulovili pár míst u Boučků, zničeni od sluníčka a lezení jsme dali pivko a kofolu. V neděli pár lidí šlo na Panťák, Orbis a Zába fotili. My s Jirkou a Jirkou Novákem &spol. svištěli na Vlajkovou, úspěšně zdoláno, já si tam vyzkoušela zakládání smyček, v úplně jednoduché cestě, ale mě to vyhovovalo, nějak se začít musí. Takže mám Vlajkovou do Pískařský 20 a ještě na prvním. Spešl dík Jirkovi Novákovi za metodický rady a tak. Pak jsme měli sraz s Orbisem pod Fotogenickou, bohužel byla zavřená (hnízdo), ale aspoň jsme se pokochali jedním borcem co přiběhnul, já si to jen přeběhnu (Velká plotna???) a můžete si tu cestu pak dát taky. No přeběhnul, spíš přebaletil, nekecal.

     Kemp docela dobrý, akorát bylo dost drsný, že pes, kočka a králík platí za ubytování stejně jako já (45 Kč). A taky na nás blbě zírali němci když jsme natáhli lajnu. Na Vlajkový byla vrcholovka mokrá, na Babě se pro změnu válela pod skálou. Bylo to fajn, bolela mě prdel a stehenní svaly, asi z těch strašnejch schodů mezi skalama, takový divný rozestupy příček. Sušky mě osobně docela zajímaly, neboť jsem o nich dost četla, viděla je ze silnice, ale nikdy jsem tam nebyla. Fakt úplně jiný pískovec, místy až moc ostrý, ale je to tam fajn. V neděli tam bylo docela dost lidí, ale ještě to bylo únosný.

Tak tady to Zdendo máš, doplň prosím něco k lezení. Svištím zítra do Slovinska, tak jsem zvědavá co dopíšete.

 

Hanka

Links
by Hana Urbanová last modified 2008-05-13 10:40

sušky

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-13 18:48
Hanko díky za článek a za pohled trochu z jiné strany. Přeci jenom jsme celou dobu nebyli všichni spolu, ale to snad ani nejde. Každý si chce zalézt, a tak tomu podřizuje své zájmy.
Myslím si, že mohu hodnotit sušky jako vydařené. Škoda jen, že se nás tam nesešlo více. Těch členů HORCE je přeci docela dost. Tím nemám na mysli jen Rastu s Oldou. Ti se z této akce omlouvali. Měli přeci velkou akci v Ostrově. A když se těm lajnám teď tak věnují, neměli sušky šanci.Snad se někdy někde sejdeme ve více lidech. Že by Tisá a oslava nejdelších dní v roce? Asi taky ne. Půjde opět o lezeckou akci a ještě k tomu o soutěž.
Jinak si myslím, že si každý zalezl dle svých možností a hlavně na kvalitním písku.Já osobně byl nadšen z Panťáčku. To je prostě bomba.Ikdyž?.. jak mi řekl Mára Holeček, tam se to nepočítá, je to jen venkovní tělocvična. No, možná má pravdu, ale chrochtal jsem si. Co jsme lezli, zde nebudu rozebírat. Snad jen vzpomenu na sobotní večer, kdy jsme ještě se Zábou vyběhli na Vlajkovou věž a stejným tempem vyběhli Jižní cestu přímo za VIII. Zába se docela činil.A zakončili jsme to morálovkou na Kostku její Údolní spárou za VIIb. Cesta celkem lehká, ale na prvním pěkně bojavá. První kruh v deseti a pak třicet metrů nic, jen smyce. Na vršku byl krásný pohled do údolí Jizery, zlatého od zapadajícího slunce. Pod skalami už jen naše dva bágly.Tak to mám rád.Jsme tu poslední. Tedy ještě Germoš, který se snažil něco fotit a dělal nám společnost. Cesta do hospy byla nějaká rychlá. Dost jsme se na Svijany 11°těšili. U Boučků bylo narváno, ale vměstnali jsme se. Vydrželi jsme blafat celkem dlouho, jen do hospody v kempu už jsme chodit nemuseli...
Tak SAVANA! Lezeníčko je tady v plném proudu. Hurá na skalníky.

Kdyby nás bylo víc, nevešli by jsme se k Boučkům :)

Posted by Hankaat 2008-05-14 08:53
Zdarec,
já jsem na Panťák nešla, protože by mi to bylo spíš líto, zatím nic pro mě, ale věřím, že to tam muselo být super. Já byla např. nadšená z úplně jednoduchých cest, který jsem si prostě užila a bylo to tak akorát. Vlastně jsem lezla skoro po 2 měsících, protože jsem léčila loket, takže už jen to bylo super.

Neřeš počet lidí, hlavně že jsme si to užili a zalezli si. Já vynechala zase horoškolu, prostě to nešlo, každý máme něco.
Jo a co mě tam překvapilo, co všechno lidi na sebe povykují když lezou. Tuším, že polovina z nich v životě neslyšela že existuje něco jako lanové povely. A taky mě pobavil výraz, který přivezl kámoš z Tisé, Můžeme si od Vás půjčit ten seznam skal?
Když už jsme u toho seznamu skal, myslíš na naše průvodce na Skalák?

Neházej preso do písku, třeba tě Tisá ještě překvapí.
H.

jojo

Posted by zábaat 2008-05-14 18:27
jj... je to pravda... pěkně jsme si zalezli... bylo to fajné, fajné a pekné... :) já se moc nečinil... všechno jsem tak tak dolézal za Zdendou... :) byl to hlavně super tvrdý materiál... v tom jsem si liboval...

sušky

Posted by Jiří Novákat 2008-05-16 15:49
Ahoj,taky myslím že to vyšlo dobře až na tu kládu první noc, nějak jsem si u ústředního topení odvykl. Pokud se zdaří, tak přidám přes víkend nějaká fota. Jen se chci optat jaká to soutěž má být v Tisé? Bohužel je to ale v termínu, kdy někteří z oddílu jedou na každoroční vodu . No třeba zase nebude voda.Tak se mějte.

termíny?

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-16 18:07
Jo, to že se to kryje s vodou vím, ale nevěděl jsem to, když jsme utvářeli kalendář akcí. Tam nebyl ani Karel, který by k tomu asi měl co říci a ani nikdo jiný to snad nenamítal. Nevím. Každopádně to je škoda, ale teď s tím již hýbat nebudu. A co že to je za soutěž? Podívej se na Oslava nejdelších dní v roce. A nebo, když si klikneš na Poslední změny nebo na Co je nového, nemůže ti nic utéct. Tak jako dnes. Tvůj dotaz tam je o čtyři hodiny později, než jsem tam dal propozice na 24 hodinovku lezení v Tisý a okolí. Tak sežeň parťáka a doraš si zalézt. Zdarec.

termíny

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2008-05-16 19:31
Pravda je , že termínu na akce je mraky a každý znás musí zhodnotit, na kterých chce být ... Chápu , že každý z nás samozřejmě není jen horolezec ( kromě náčelníka), tak necht se každý zařídí dle své priority... já sem buřt , ale do Tisý se fakt těšim... začnu chodit do práce pěšky , pivo pít jen s petky a doma chodit po tmě.... jo a s báglem na zádech....snad tam budou nějaký holky.. ? né moc dobrý, jinak nevim jak to dopadne... hi hi, asi nejspíš budem hodnotně plnit příčky od konce... ale co ,zas to bude jiná dimenze lezení a sranda a lidi co mam rád . Bude jich plnej les a skály, i v noci. Myslím, že mluvím i za Písaře s teamu.. tak , že za Team Písařů : Buvár a Pekišé....

termíny

Posted by Jiří Novákat 2008-05-16 20:03
Děkuji za nasměrování, vidím že musím zprávy sledovat pečlivěji. Jinak jak říkáš každý si může vybrat kam pojede, nikdo se určitě nerozpůlí, ale je to škoda. Dařit se určitě bude na obou místech.Čus.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System