You are here: Home Členové Aleš "Ali" Podivínský Praha pro labužníky
Document Actions

Praha pro labužníky

Procházel jsem staré složky s fotkami a narazil na následující materiál. Praha totiž není jen Václavák, Pražský hrad, hospoda U Fleků nebo Stěna Mamut. Praha skrývá i takové lezecké skvosty jako je Hroší lázeň. Takže tip na výlet.

Těžko soudit, co tím chtěl umělec říci. Možná tenkrát přes posudkovou komisi nic lepšího neprošlo. A tak bylo při stavbě Barrandovského mostu, asi ze zbylého betonu, vytvořeno toto dílo. Když né pro potěchu oka, tak alespoň pro potěšení bláznivých urbano lezců. 

Nástup vede asi 8 metrů po sloupu kolem okapové roury. Je to jakási obdoba spáry, z které se nedá vypadnout, a tak prvovýstupci nepoužili ani jeden nýt. Pokud máte slabší morál, podpoříte jej hravě smyčkou protaženou za trubkou.

První nýt je až pod stropem. Tady taky končí volné lezení a začíná aid climbing. Samo-domo vyrobené plakety mají příliš malé díry pro většinu karabin a tak si připravte repky na provlečení. Jednoduché přecvakávání se z nýtu do nýtu je tím pádem okořeněno přívalem adrenalinu. Expozice je úžasná a dělá také své divy. Navíc teď budete ve výši mostovky a projíždějící řidiči na vás budou mít parádní pohled.

Při výlezu přichází na řadu krásně ostrá betonová hrana na níž se můžete jak opičáci pohoupat jen na rukou. Patička, zdvih a je posekáno.

Na vrcholu najdete dva slaňovací nýty. Pozor, spojovací smyčka může být pěkně spuchřelá.
A protože jde o samostatně stojící "věž", nechybí na ní vrcholová knížka.

Tady jsou souřadnice 50.039961, 14.405816 (cca 5 min, je stanice tramvaje) a příjemné polezení :-)

Článek z prvovýstupu vyšel kdysi na Lezci. http://www.lezec.cz/clanek.php?key=1157
O kousek dál se nachází skalní oblast Hlubočepské plotny.

by Aleš "Ali" Podivínský last modified 2010-03-21 17:30

praha pro labužníky

Posted by landsperoat 2010-03-22 18:16
zdárec,to vypadá moc zajímavě určitě to vblízké době půjdu otestnout.forma po víkendu se začíná pomalu vracet.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System