You are here: Home Členové Aleš "Ali" Podivínský Letecký den bez letadel
Document Actions

Letecký den bez letadel

aneb jak se nám padalo z mostu.

Skáče ŠimonTěžko na cvičišti, lehko na bojišti. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Kdo jinému do lana padá, naoplátku ho pak taky kamarádsky chytá. Bez padáče nejsou osmáče. Tak dlouho se leze po skalách, až někdo upadne (a je dobré ho umět chytit - pozn. autora). A hlavně. Padni komu padni!

Tvrdé jádro Horce ...To jsou jen některá z přísloví a hesel, jakejma by se dala charakterizovat akcička Letecký den, kterážto proběhla v neděli 27. března 2011 na železničním mostě v Žalhosticích.
I když sobota byla zatažená a deštivá, neděle už se povedla a tak nás po ranním mrazíku  postupně začalo rozehřejvat slunce. Takže kdo přifrčel a zapadal? Jitka, Hanka, Jana, Katka, Rejfík, Olda, Tomáš, Petr, Ali, Matěj, Šimon, Daniel a ke konci dne i Jirka a Terezka.
Hand made osmaVystrojili jsme si jištění na mostě a začalo se padat a chytat. Někdo nebojácně, někdo bojácně, ale každopádně bylo veselo. Nejmladší účastníci si trénovali slaňování, blbnuli na velké houpačce z lana a nakonec se jim tak zalíbilo samotné skákání, že se skoro nikdo jiný nedostal na řadu. K občerstvení se stylově podávaly domácí pečené osmy.
Vyzkoušeli jsme různá jistidla. Jen klasicky přes rameno to nikdo nezkusil, asi protože by nenašel ochotného padače.

Došlo i na avizovanou rekonstrukci úvodní scény z filmu Vertical Limit. Takže už můžeme říct, jaký je to pocit, někoho odříznout z lana nebo být odříznut. Samozřejmě jen z legrace.

Výherce soutěžeSoutěž "O největšího padavku" čili o nejvyšší počet skoků byla vyrovnaná a několik účastníků skončilo se stejným výsledkem. Diplom za první místo tedy nakonec získal Šimon, jakožto nejmladší nejpadač.

Osobně myslím, že se akcička docela vydařila. Vyblbli jsme se a hlavně si vyzkoušeli a po dlouhé zimně oživili padání i chytání. A to se v přicházející sezóně může náramně hodit. Tak ať vám to buší....

 

 

 

 

 

 

 

Fa jde se na to ...oSlaňování pro dětitSlaňování pro dětioHoupačka

Foto by Katka

KaZoro mstitel si nasazuje svůj plášťtNa mostěkSkáče Daniela

by Aleš "Ali" Podivínský last modified 2011-03-28 22:28

Fotky

Posted by Aliat 2011-03-29 07:45
Pokud si chcete prohlédnout fotky, které jsou v článku, ve větší velikosti, můžete tady http://horce.cz/Members/podivinskya/letecky-den-1/
Když jsem je vkládal do článku, myslel jsem, že pokud je zmenším, stanou se z nich náhledy s možností tobrazení plné velikosti. Bohužel, to tak nefunguje.

Další fotky od Rejfíka se tu určitě objeví časem.
Na videu se usilovně pracuje ;-)

Re: Fotky

Posted by Josef Novotnýat 2011-03-29 09:06
Jde to udělat naopak. Přikládat delší texty do popisu k fotogalerii. Ale není pak odkaz v lištách mezi články. Přiznám se, že většinou používám odkaz "Co je nového?" Starší věci hledám přes členy a jimi vytvořené položky. Systémem lišt a rolet se moc neřídím. Pro nového návštěvníka je tu asi chaos a pokud ho rychle něco nezaujme asi se nezdržuje pochopením mapy stránek.

Nový web

Posted by Orbisat 2011-03-29 11:45
K tomu jen jedno: víte-li o někom, kdo by uměl vytvořit nový oddílový web a dlouhodobě se o něj starat, sem s ním. Dnešní weby vypadají jinak, používají lepší technologie, a jsou-li vytvořené na míru svým uživatelům, lépe se s nimi pracuje. Já v horizontu několika příštích let o vylepšování našeho webu neuvažuju.

Orbis nikdy nespí

Posted by Josef Novotnýat 2011-03-29 14:02
Ty brďo, to je rychlost, starý jezevče. :-) Neboj, defenestrace se nekoná, jak za něčím smrdí práce, zájem rychle opadá. Dneska jsou lidi už líný i číst dlouhý články a utíkají si nadávat na fejsbůk. Pro těch pár zoufalců toto úplně stačí. Nebo se počítadlo může strhat?

Přístupy na stránky

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2011-03-31 22:49
Na strhání počítadla to nevypadá, ale je pravda, že se točí každým rokem o trochu rychleji. Viz report za první čtvrtletí letošního roku, pro srovnání doplněný daty z odpovídajícího období roku loňského.

Klikací obrázky

Posted by Orbisat 2011-03-29 11:55
Klikací náhledy: dá se toho docílit tak, že obrázky nahraješ do článku v záložce images. V záložce model si pak můžeš vybrat z omezené nabídky předem připravených vzhledů článku. Viz třeba Mikův článek Ferraty za rohem - Kurt und Georg Löwinger Steig. Nevýhodou je, že nemáš možnost umisťovat obrázky přesně tam, kde je chceš mít.

Anebo to můžeš udělat tak, že při editaci článku klikneš na obrázek v textu a uděláš z něj interní odkaz (pomocí ikony s kusem řetízku) na obrázek samotný. Viz třeba můj článek Okénko softmovera, díl první. Nevýhoda: obrázek se otevře ve stejném okně, takže pak je potřeba se v prohlížeči vrátit o stránku zpět na článek.

Videjkooooooo

Posted by Aliat 2011-03-29 13:33
http://www.youtube.com/watch?v=wh0Rst6U99g

Trenink

Posted by Mesijeat 2011-03-31 13:09
http://www.youtube.com/watch?v=3-_xN6R98aU Jeste par padani a zvladame to taky.

Re: Trenink

Posted by Aliat 2011-03-31 16:11
spadla ....... mi čelist
Na to bych kromě pár tréninků asi ještě potřeboval pár velkejch panáků.

zřejmě slušněj oddíl

Posted by Hankaat 2011-03-31 21:14
S nadšením jsem otevírala videjko, ha - motivace pro mě na příště. Noooo, ale nic pro mou maličkost :-)

To dáme...

Posted by Josef Novotnýat 2011-03-31 22:30
... na velikonoce do rybníka.

pořád nás někdo šmíruje :-)

Posted by Hankaat 2011-04-01 01:34
no já když sem něco chci dát, tak s tím nemám problém a pokud ano, Orbis nikdy nespí a poradí :-)
To že sem ode mě v poslední době padají jen formální sdělení je dáno tím, že svůj volný čas trávím jinak, ale to je jiná věc. Takže chápu i Orbise, že volný čas je třeba věnovat i jiným věcem. I když jsem ráda když vidím novej příspěvek, Olin, Ali, Chomajda, Pepík a další....
Tak dost bylo webu a doufám, že se na Velikonoce v Ostrově potkáme.

správně...

Posted by Aliat 2011-04-01 07:57
... dost bylo webu :-D Let's go to rock!!!


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System