You are here: Home Členové Aleš "Ali" Podivínský Jak trénujete?
Document Actions

Jak trénujete?

Přidejte se k diskuzi o tréninku.

Původně jsem tohle téma chtěl zařadit do fóra, ale zjisil jsem, že nové "hlavní" téma ve fóru založit nemůžu. Tak tedy takhle a pokud chcete něco napsat, určitě k tomu docela dobře poslouží komentáře pod článkem.

Ruplé mačkadloJá mám čerstvou tréninkovou historku.
Silný prsty, to je základ, a tak čas od času posiluju mačkáním pružinového posilovátka. Včera jsme šli s Matějem od nás do Litoměřic na bus do Prahy a já jsem si spokojeně tu půl hoďku chůze mačkal. Přendavám mačkátko z ruky do ruky. Bandasky už začínají trochu natejkat, tož jsem spokojenej. A v Liťáku najednou křup. Naštěstí né v mojí ruce, ale v mačkadle.
Ty jo. sem nevěděl, že to může rupnout. Že už bych měl naposilováno dost? :-D Tak si říkám, kolik takovejch mačkadel by musel za sozónu oddělat Adámek.

A jak trénujete vy? Nestyďte se a napiště. Je to dobrá inspirace i motivace pro ostatní.

by Aleš "Ali" Podivínský last modified 2011-04-19 16:01

Nejdřív je trénink, potom víno, ženy a zpěv!

Posted by Josef Novotnýat 2011-04-19 23:37
Mě takhle prdaj péra v gauči.

Péra

Posted by Fáberaat 2011-04-20 08:13
...hlavně když ti na tom gauči neprdne tvoje péro. To se pak špatně trénuje a ještě hůře hraje "mistrák".

Re: Péra

Posted by Josef Novotnýat 2011-04-20 09:01
Na mým mistrovským nářadí, se projevuje únava materiálu jinak. Mechanicky bych to popsal jako posunutí meze průtažnosti za mez kluzu.

péra a trénink

Posted by Fáberaat 2011-04-20 23:22
Tos mě Pepiku fakt pobavil. Dávám destet bodů.

Pro Aliho: S tréninkem to je celkem složité a těžko ti tu někdo poradí nějaké tréninkové dogma, abys po měsíci vypadal jako Jean Claude Van Damme (i když to asi není ten cíl o který usiluješ).
Známá je kniha od Rudy Tefelnera Trénink sportovního lezce I a II díl. Tam si něco vyber.

Já osobně jsem třeba přes zimu dost línej a je to znát i na váze a měkosti svalstva. S prodlužujícím dnem ožívá i můj organismus a začínám cvičit. Od února jsem vynechal opravdu jen pár dní. Vyberu si dva protahovací cviky a čtyři posilovací. První týden dělám od každého cviku dvě sériě po "x" opakování (záleží o co jde). Každým týdnem přidávám sérii až se dostanu na 5 sérií. To se pak celkové cvičení protáhne z původních sotva 20 min na necelou hoďku.
Důležité, podle mě je, si vytvořit jakousi povinnost a pak to není tak hrozné, jak se to může zdát. Jen bych zařadil určitě jeden den odpočinku. To já teď neudělal a možná i díky tomu, mám bloklý záda.Tělo se samo přihlásí, že něco děláš blbě. (mě se teď hlásí nějak pořád..)

Nevím jestli to potom leze líp, ale rozhodně se líp cítím, i přes různé neduhy. Od zimy jsem zhubl 5 kilo, ale to jsem byl jako prasopes línej.
Klikama, sedlehama, přítahama nic nezkazíš. Jen bych cvičil více systematičtěji. Né jen když projdeš pod hrazdou. Lepší když ti je u cvičení blbě, než když si dáš mezi cviky šlofíčka.
Ale mě neber jako nějakého učitele. Sám se s tím celý život peru a né vždy úplně zdárně. Výsledkem může být i vůle a ta je dost důležitá.

Tak přeju neochabovat. I těm pérům na gauči, ale i v gauči....

cviky

Posted by Michalat 2011-04-24 16:17
Fábera to popsal dobře. Mám v tomto oboru pedagogické vzdělání a i se tím zabývam. Určitě je důležitá pravidelnost. Jak se ke cvičení. nedostaneš minimálně třikrát týdně, je to zbytečná námaha. A neméně důležitý je odpočinek a tam to Fab asi nenodržuje. To vše podpořit střídmou a kvalitní stravou a časem se dostaví i ta kýžená celková spokojenost se sebou samým. O to by mělo jít především.
Tak zdar.

Gauč

Posted by Aleš "Ali" Podivínskýat 2011-04-20 08:59
Na gauči trénuji taky. Posledních pár týdnů, od té doby co jsme ho dostali od Rasty. Takže díky němu už posiluju i gaučový svaly. Ale pro lezení to tuším asi neni úplně důležitý sval. Spíš naopak.
Takže abych nebyl gaučově hrbatej, snažim se to vyrovnávat posilováním lezeckejch svalů.
Kromě gauče mám doma ještě hrazdu, takže když pod ní jdu udělám na ní pár shybů. Za den mi to vyjde asi na 10 serií po 5-7 shybech. Snažím se dělat různý varianty. Široký shyby a tak.
Zajímalo by men jestli někdo děláte fixy na lištách. Chtěl bych to zkusit, ale nemám žádný zkušenosti.

fixy

Posted by Petrat 2011-04-25 15:40
Na lištách ne,dělám je na hrazdě mezi shyby.Krásně tím posiluješ předloktí. Prsty posiluju gumovým kolečkem.Taky přes zimu chodím dvakrát týdně lézt na stěnu. Jsem spíš pískař a stěna zabíjí morál ale na sílu je to to nejlepší. Do posilovny nechodím.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System