You are here: Home Členové Josef Novotný Zabilkův sraz v Labském údolí
Navigation
 
Document Actions

Zabilkův sraz v Labském údolí

by Josef Novotný last modified 2010-06-07 18:24

V pravidelném termínu 11.-13.6.2010 se žádný sraz nekoná.

Labák
40 km tímto směrem leží Roudnice.

Jestli se někdo z Horce chystáte do Labáku na Zabilkáč, tak situace je takováhle: Od 1. června 2010 je vyhlášena NPR Kaňon Labe (viz Lezec, Horydoly, EC) a platí zákaz lezení na celém pravém břehu Labe. V současné době není rezervace v terénu vyznačena ani cedulemi s foxteriérem ani dvěma pruhy na stromech. Ani CHKO LP dosud nedisponuje strážci OP, takže změny zatím patrné na pravém břehu nejsou.

Nicméně OVK Labské pískovce Jeníkem Pletichou vyzvala k respektování zákazu s tím, že proběhne jednání o vyjímce. Předběžně se dá očekávat, že po uplynutí odvolacích lhůt bude lezení v Labském údolí opět legální. Na kázni lezců bude nepřímo záviset i atmosféra při jednání. Bude to sice malé bezvýznamné plus při vyjednávání o rozsahu vyjímky, ale spolupráce OVK se správou CHKO by tím neměla končit, ale začínat.

Jaroslav Uher, organizátor srazů mi do telefonu prozradil, že oficiálně srazy již čtyři roky nejsou, že se ale pokaždé pár lidí sejde. Příští víkend pořádá v Jetřichovicích akci, na níž bude možno čuchnout k starým časům víc, než v bivaku pod Vojtěchem.

Labák

Posted by Fáberaat 2010-06-07 19:06
Dobrá tedy. Když už se nesmyslně rozhodli nějakou pochybnou čarou rozdělit Labské údolí na "Ano" a na "Ne" budu zákaz (snad dočasný) bez problémů respektovat. Nikdo mě tam teď neuvidí...
A Pepiku, pěkná fotka.

Jen s tou kilometráží na město zaslíbené, jsi to nějak přeťáp nebo spíše nedoťáp. Ikdyž?... Po silnici přes Ul 86 km., přes Lovečkovice 65 km. po Labi 82 km. a vzduchem 50 km.

Re: Labák

Posted by Josef Novotnýat 2010-06-07 21:59
To se ti to frajeří, když jseš postavenej mimo výkon služby. :-) Ta fotka je můj první pokus, když Orbis zveřejnil návod, jak na to. Od té doby čekala na svoji příležitost. Ten popisek je tehdejší a vyjadřuje můj stezk po oddílu. :o))

Pššt!

Posted by Josef Novotnýat 2010-06-08 14:58
Prej jou v okolí Belvedéru a na autem přístupných místech k vidění pruhovaný stromy a nedbale upevněný cedule. Čekal bych trochu nadhledu a ne reakci na první narážku na internetu. Ještě to začne někoho bavit.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System