You are here: Home Členové Josef Novotný Svátek matek — VII b
Navigation
 
Document Actions

Svátek matek — VII b

Fotoseriál od Petra Randáka, původně pro vývěsku na roudnickém náměstí. Dnes jako ročenka 2007 cyklu Ze života druholezce.

Dokud se do Roklice jezdilo autobusem, vystupovalo se na křižovatce před Loubím na zastávce Sušice – skály. Ještě před první zatáčkou uzoučké asfaltky, která vedla nahoru do Sušice, musel každý projít pod vysokou skálou. Na Stěnu u Žabáka vedl z jihu oblíbený výstup sledující linii mohutného odštěpu pojmenovaný výstižně Cesta ze škarpy. Pětka s dvěma kruhy, kdo by ji nedal!

Po každém vystoupení z autobusu mě ale uchvacovala vrcholová plotna tohoto masivu viditelná už z křižovatky. Dva roky jsem se coural za ostatními a dumal kudy na ni. Dva roky jsem musel poslouchat špičkování kamarádů i vlastní ženy.

Jednoho krásného dne jsem měl všechno pohromadě. Rouráky od Jirky Brotánka vyrobené speciálně pro tuto příležitost, kruhy od Pytlíka Vostřela, a nabušeného Čejena (jinak Honzu Vojtu z Nového Boru). Na revanš za pomoc při stavbě domku se uvolil do toho jít — takhle dělají prvovýstupy druholezci.

Svátek matek se cesta jmenuje na počest Jindřišky a Kamily, které pod námi po cestě jezdily s kočárky, kroutily hlavami a významně vystrkovaly pupky, která slehne dřív podruhé.

sm1.jpg

Od 1. kruhu Cesty ze škarpy traverz doleva soustavou lávek a polic na balkon v SZ stěně. Honza na kazatelně, odkud tloukl kruh.


 

sm2.jpg

Příprava protitažných smyček jako jištění pro zatlučení kruhu.


 

sm3.jpg Honza buší, já koučuju.


 

sm4.jpg Po utemování kruhu se Honza vydává do panenské plotny. Petr tomu přidal grády naklopením objektivu. 


 

sm5.jpg Diváci šílí... (Pavel Korčák a Bohuška Čechurová).


 

sm6.jpg Honza stoupá jak dým.


 

sm7.jpg Honzo, drrrž!


 

sm8.jpg Matky jsou nervózní, kojenci řvou, plody kopou, cesta vrcholí.


 

sm9.jpg Hore zdar! Je 14. května 1988.


 

by Josef Novotný last modified 2007-12-12 21:45

To nemá chybu!

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2007-12-12 21:59
Pepiku, díky za unikátní pohled do historie kdysi slavné oblasti. Doufám, že necháš svoje archívy promlouvat častěji! Podobné záběry se mi v duchu honí hlavou, když po večerech listuju průvodcem, čtu popisy cest, dívám se na datum jejich vytvoření a představuju si, jak to tehdy asi bylo. Je povznášející vidět originály a číst k nim hlášky typu „Takhle dělají prvovýstupy druholezci“ či „Diváci šílí … plody kopou … cesta vrcholí“ :-)))

fantastiš

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2007-12-13 00:45
Perfektní, fota sou fakt ůžasný..... jen tak dál . aspoň je vidět co mame dohánět....

Anóóó

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němecat 2007-12-13 12:16
Taky se připojuji ke gratulantům. A ví prvolezec Čejen, že je na našem webu tak slavný? Óó, jak jste byli hubení... A kokal jsem do deníčku a cestu jsem lezl v roce 2006 se Standou a Rastou. Musel jsem, když v průvodci píšou o vás jako o prvovýstupcích. Je to dobré místo pro odpolední lezení. Dojedeš autem přímo pod stěnu či věž a můžeš se trápit v poměrně dobře odjištěných cestách až do stupně VIIIc. Wendyšova stěna, Stěna nad křižovatkou a Autobus patří mezi mé oblíbené. Doporučuji. A teď, díky Pepikovi, bude toto místo ještě známější a lepší. Díky a cuzzz.

Savana

Posted by Honza Čejen Vojtaat 2007-12-14 12:01
Díky ,ty fotky jsem dávno někde ztratil.Byli jsme hubený ale taky o 20let mladší.Ale je dobrý ,že podobný věci ještě dneska přelezem. Teda nevím jak můj "druholezec".

Re: Savana

Posted by Josef Novotnýat 2007-12-14 12:39
Ty ses ve žrádle dycky nimral! Ale ze slanění bych ten kruh eště natřel. :-)

Savana

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2007-12-14 15:42
Hele vy dva nepoštuchujte se , zdravim Čejena. Dlouho sem tě neviděl.Sem rád že zabrousíš na naše stránky....Ukážete se tu kolem novýho roku?.... Zdraví Rasta aHáňa.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System