You are here: Home Členové Josef Novotný Pět Pé pohromadě (Panebože, padesát...)
Navigation
 
Document Actions

Pět Pé pohromadě (Panebože, padesát...)

Proběhl potlach při příležitosti padesátin pardů Petra, přezdívaného Pifa a Pepína. Přát pod převis přišli přistavující pirát Pako, pedálem praštěný podřipský podnikatel a pohořanský provozní penzionu. Posled pojmenovaný přál padesátníkům přečtením povídky. Příběh pětistypadesátipěti pojmy popsal pevné přátelství přítomných. Připitomělí posluchači potom promlouvali podobně, pouze používaje počátečního písmene Pé. Promile počalo pomalu přibývat plechovkami piva, peklo povstalo pitím pančované pistáciové peprmintky. Pitku prolomila přesila procent pětkrát podomácku přepálené podkarpatské pěkně prstýnkující pálenky.

Chief-Joseph-Nez-Perce-2011.jpg

 Dneska po mně velkej sloh nechtějte. Jednak jsem po té žranici ještě nezačal pracovat a taky proto, že s psaním pospíchám, abych podal zprávu ještě před Roklickým srazem.

Už na podzim při oslavě Karlových Abrhámovin sme se s Pifem domluvili, že naši trachtaci uděláme v tichosti společnou tejden před memoriálem Karla Blažka, aby sme se v Roklici nepletli. Povedlo se, kolem ohně sme se vystřídali v rozumným počtu. Dokonce se podařilo vylízt na Cimbuří a zapsat Horám zdar. Taky sme povymetali pavučiny v Sokolím hnízdě a popovídali si s Českolipáky pod Zlým bratrem. Loučka pro sraz je pokosená, dříví na hromadě a sudy piva se chladí pod podlahou vodárny. Vyražte tam.

Omlouvám se všem, komu jsem neposlal zvadlo s mistrem ústupových pochodů, náčelníkem chovatelů puntíkatých koní a zakladatelů pírsingu, indiánů kmene Nez Perse. Byl v tom úmysl neplýtvat výročími, protože nás v létě čeká jedno zapomenuté oddílové, na jehož oslavu vás pozvu následujícím článkem.

p50p.jpg  p50.jpg

p50pp.jpg  z+p.jpg

by Josef Novotný last modified 2011-06-03 13:32

Pěkně padesátiletý pardále

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němecat 2011-06-03 13:41
Kluci vždycky vymyslí nějakou blbost a s tou se táhne celý večer nebo den. K tomu Bobšův hurónský smích a veselá nálada je zaručena. Večer to vypadalo, že se bude mluvit německy nebo jen česky s německým přízvukem. Ale jen do doby než Karel přečetl jeho 550 slov na "P". Pak už to bylo jasné.
Příjemný potlach padésátníků pod převislým přístřeškem. POKLICE? Né. ROKLICE!

post...

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2011-06-12 10:38
prďácký, pěkný pardálové! Přejeme.
(P)lahvičky


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System