You are here: Home Členové Josef Novotný Ostrovský zázrak
Navigation
 
Document Actions

Ostrovský zázrak

Jsa vychován v duchu dialektického materialismu, život mi neustále přináší situace, kdy jsem nucen být ve svém hodnocení vjemů pokornější. Ono se řekne náhoda, ale...

Belina1.jpg

Nálada v Hospodě pod Císařem, kde právě probíhalo poslední slanění Horce, byla napnutá očekáváním vystoupení kapely Znouzectnost , když do lokálu vstoupil Karel Bělina. Se zamlženými brýlemi nakopal kletr do kumbálu a ještě ze záhybů svého svetru nevyhnal všechen venkovní chlad, když nečekaného hosta přivítal Zdeněk Němec: "Honem, Karle, máme tu tombolu a hlavní cena je kruh!" "Fábero, člověče, kde máš lísky?", hnal se Karel do sálu. Mezi posledními ještě stihl koupit a tombola začala.

Dav dívek rozvášnila sada krajkových kalhotek s podpisy plejboje Máry Holečka, kluci si přáli flašku whisky a napětí vrcholilo před losováním nádherného leštěného nerezového kruhu. Stáli jsme s Orbisem za Karlem Bělinou a jen tak na půl huby povídám: "Karle, jestli vyhraješ ty, tak Bůh existuje." Co následovalo si vysvětluji jako parafyzikální jev na hranici mezi pátým stupněm spontánní telepatie a psychokinezí. V hospodě nebylo člověka, který by si nepřál, aby kruh dostal Karel. Vědomí davu vedlo Rastovu pravici jako proutkařovu virguli neomylně k číslu 75. Řev davu muselo být slyšet až v Roudnici. Ke svému celoživotnímu dílu Karel Bělina přidal další podmínku pro svoji případnou kánonizaci - zázrak. Kruh je jeho. Nic nemohlo již zastavit utržený vagon punkového šílenství hnaný kořalkou a muzikou, kdy pogující jsou si všichni rovni.

Ráno jsme vylejzali různě z děr a scházeli se na snídani. V noci hrozně fičelo, často jsem se budil a přemýšlel, jak to s tím kruhem vlastně bylo. Buď to má Karel nahoře domluvený nebo to spískal Fábera, který nám všem vyznačil na čelo tilak, k tomu dalajlámova přítomnost v Praze. Anebo to má na svědomí ten můj horolezeckej Pámbíček, kterej jezdí na Velkým voze a občas shodí hvězdu, s kterým jsem si povídal za mrazivých nekonečných bivaků a vojenských stráží, třeba mi chce naznačit: "Pepíku, ty prde, dělej se sebou něco nebo chcípneš!" 

Toto všechno je pravda, nic než pravda, zeptejte se Rosti Opočenského, Zdeňka Němce, Romana Líbala, nic nebylo narafičeno, opravdu se to stalo. Hanky Urbanový se na nic neptejte, ta možná ani neví, že slavila třicátiny. Až na jaře polezete v Ostrově cestu, která se bude jmenovat Tombola, šáhněte si na její kruh, určitě bude nosit štěstí.

No a abych to Bělinovo zbožštění vrátil na únosnou mez, ještě přidám jedno Frónino zvolání od nádobí z kuchyně, které by měly slyšet všechny naše ženy a ve kterém je vyjádřena velká životní moudrost: "Máš kruh? Máš! Tak co tady ještě děláš? Koukej vypadnout!"

 

 

by Josef Novotný last modified 2008-12-02 13:47

je to zázrak

Posted by Hankaat 2008-12-02 15:44
Bacha, nelosoval ani Rasta, ale někdo z publika.To že sjem slavila si pamatuju, ale jsem přišla k oteklému kotníku lehce zbarvenému do modra a trhlým kalhotům je jiná věc :)

To teda je

Posted by nat 2008-12-02 16:09
Hani, z toho si nic nedělej, já se probudil ve svejch brejlích, rámeček prý ještě půjde použít.

Už je ve zdi..

Posted by Houbaat 2008-12-10 09:11
Více zde: http://cs.euroclimbing.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=118

Kruh

Posted by Zdénaat 2008-12-10 10:24
No tak to je paráda! Karel je opravdu nezmar. Jemu je fakt jedno co je za datum.Když jsme kecali o půlnoci Pod císařem, domlouvali jsme se že ten kruh hned druhý den ráno půjdeme společně někam osadit. Já byl posilněn alkoholem a Karel mluvil naprosto vážně. Když jsem v neděli brzy ráno opouštěl ztichlý a promrzlý Ostrov, natrefil jsem na Karla a už na mě hulákal "člověče, dnes to nepůjde, je to pod sněhem" On tam opravdu už byl! Vstával samozřejmě před šestou. To jsem si oddechl, že to co jsem včera slíbil, plnit nemusím. Ale zase na druhou mohu litovat. Mít společnou, už dopředu vyjímečnou, cestu s legendou...


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System