You are here: Home Členové Josef Novotný Noviny z Noviny
Navigation
 
Document Actions

Noviny z Noviny

Od 12. do 17. července jsme s Ivou a Barčou byli hosty u Pokorných na Novině. Teď přes léto jsou tam všichni včetně dobrmanky Týny, kozy Terezy a dvou kůzlat. V dalších ubytovaných osobách a zvířatech už mám guláš, chlapi se různě střídali podle toho jak je volaly pracovní povinnosti. Ženy byly čtyři, z toho jedna chůva a jedna těhotná, dále jeden kojenec, dvě batolata, čtyři děcka a jeden předpubertální žabec. K tomu ještě vlčák, labrador, maďarský ohař, dva novofundlanďáci a náš idiotský krysařík. V tomto galimatyáši lidí a zvířat bylo těžké vyzpovídat Vladimíra a nemožné potkat Evu, která pořád prala, dojila, vařila, žehlila, drhla schody, myla a uspávala Igorka, telefonem řídila výzkum nového léku proti rakovině a přitom všem byla šťastná. Jako bulvární novinář se pokusím z našich kusých setkání a rozdováděnými dětmi rušených útržků rozhovorů i nočních úvah u dohořívajícího ohně, kdy jeden spal a druhý držel monolog, sestavit neautorizovaný rozhovor.

Čau Vláďo, tak jak je ?L1.jpg

Teď už dobře.

Tak to je fajn. Tak vyprávěj, jak to bylo v těch Tatrách?

No, já nevím, při tom pádu jsem se praštil do hlavy a probral jsem se za tři dny v Popradu v nemocnici. (Rozpačitý smích)

No, já tě viděl v televizi, jak tě nakládali zabalenýho na nosítkách do sanity nebo jestli to byla ta električka?

A tos´ mě poznal jó?

Já bych řek´, že jó. Tak naraženýho kulicha do vočí nikdo jinej nenosí.

Já to znám jen z vyprávění od kluků, co za mnou přišli, když jsem ležel v Kolíně. Nic si z toho nepamatuju ani jak jsme šli z Brnčály nahoru.

Prej to bylo někde na Žeruchovkách a holka, co s tebou lezla tě chytla, zpustila do žlabu, zafixovala a šla dolů pro pomoc, prej byla dobrá?

Dolů pro pomoc? To asi né. Bylo to na Žeruchovku, ale nevím na kterou. Přelezl jsem prej převis a už jsem byl v lehkým a asi jsem to podcenil a spad. Bylo tam víc lidí, tak mě snesli v bezvědomí na Brnčálu, ale sněžilo a vrtulník nelítal. Svezli mě skútrem do Smokovce a električkou mě odvezli do Popradu.

Takže si s Pavlem Korčákem můžete dát pusu. Ale jak jsem koukal, jak s tebou cvičí Evina ségra, tak se mi to jeví, že na tom nakonec budeš líp, přeci jen to neodnesly tolik klouby.

No jó, je to dost podobný, akorát Pavel to vokno měl až napodruhý na kole, já to stih voboje najednou.

Pavel to měl tenkrát zle zlomený v kotníku, dělali mu nový zánártní kůstky a měl na provrtaný noze takovou tu klec z nerez drátů. A nakonec se ještě oženil s Martinou. To koukám Eva neponechala náhodě a tebe mučí švagrová.

Já měl pod kolenem otevřenou zlomeninu obou kostí. Taky mi tam k tý silnější kosti dali takovou šavli a přicvakli to ke kosti takovejma ségrovkama. (Vyhrnuje nohavici a ukazuje čerstvé jizvy, berlí kreslí do vzduchu tvar spon)

Hele, to ti musím vytroubit, jak Pavel s Martinou k sobě vzplanuli tou vášní, jó, tak Martina, když měla noční, tak za ním zašla na pokoj. Ráno měl Pavel zapletenou tu nohu s drátama mezi špricle u postele a nemoh se ani hnout. Autogén na tu postel tam nechtěli tahat, tak ho musel doktor rozebrat a zase složit.

Tak tuhle neznám!

L3.jpg

Evo, jak jsi to prožívala ty, když jsi se dozvěděla, že Vláďa spad?

Nijak, věděla jsem, že je v bezvědomí, že to nemůžu ovlivnit a že kluci musí fungovat. Takže normální program. Zpočátku mi dělali potíže v nemocnici v Popradu se zdělováním informací, ale když jsem doktorovi vysvětlila, že stím pánem, co jim tam leží mám čtyři kluky a že nemůžu pro každou informaci jezdit na Slovensko, tak ...

To snad není pravda!

... povolil a po pár větách, když pochopil, že vím jak funguje mozek a že se na něho nebudu vytahovat, to už šlo. Takže jsem tam volala a volala a třetí den mi řekli, že se Vladimír probral a že mluví. Ptala jsem se, co říká a doktor byl spokojenej, že na otázku jestli ho to bolí, odpověděl, že ho bolí hlava. Povídám, to toho moc nenamluví a doktor se smál, že je to aspoň k věci, že jindy tam lidi nablábolej pitomostí. Tak to jsem si poprvé řekla, že to snad dobře dopadne.

To musí člověk vydržet, než je svatej, viď? Myslíš, že se Vláďa polepší? Já ho znám jako paličáka, kterej jde přes vint a neumí se otočit, když má dost.

Už se stalo, to vím určitě.L2.jpg

                            ♦ ♦ ♦

A co firma, jak ti jdou samolepky?

Podnikání jde do kytek i tak, potřeboval bych, aby jsme se rozdělili na Čechy a Moravu, cézetka už nejsou potřeba a všechno ostatní jsou tak malá množství, že to nemá cenu.

Co budeš dělat?

Teď mám jiný starosti. Včera jsem jel poprvé autem, konečně tou haxnou umáčknu spojku. Musím rozcvičit koleno, abych ohnul nohu přes 90°, abych mohl šlapat rotoped. Čekají mě Kladruby.

A pak?

Přemejšlim už o tom dlouho. Asi se nechám zaměstnat. Kvůli důchodu. Eště bych to dokázal sám pár let táhnout, ale kdo zaměstná chlapa po padesátce? Zkusím to ve školství.

Neblbni. Ty? Už tě vidím, jak trpělivě vysvětluješ tý zvěři látku. Ty, kterej dvakrát za hodinu drškuješ na vlastní manželku? Já si tě pamatuju ale jako degustátora vín a tenkrát v zimě na běžkách v Brtníkách, jak jsi utřel toho hospodskýho, že pančuje rum a nechal ho přinést nenačatou lahev a dal mu ochutnat jeho rum a originál Krásný Březno, to ve mně zanechalo dojem!

Stejně nás ale z tý hospody vyhodil.

No jo, ale ty dřevorubci, co seděli u stolu štamgastů, nějak zvážněli a ta hospoda dneska neexistuje a v Brtníkách jsou dvě jiný. Ty jseš podle mně utajenej inšpektór obchodní inspekce! A s titulem a potravinářskou chemárnou po tobě šáhnou, uvidíš!

Když já bych měl strach, že dostanu přes hubu.

No vidíš, dostat dneska přes hubu jako veřejnej činitel, to jsou dobře vydělaný prachy! To vyjde, mě můžeš věřit. Můj táta bejval za komančů kádrovák!

by Josef Novotný last modified 2008-07-23 08:34

pozdrav

Posted by Rastaat 2008-07-23 08:48
Pozdrav s přáním rychlého a hlavně uplneho uzdravení Ládovi.... od Rasty a Haňi ...

dík za info

Posted by Hankaat 2008-07-23 11:10
Pepíku, krááásný. Díky. a Láďa? To je chodící reklama na štestí zkřížené s pohodou :) Jsem ráda, že pomalu, ale jistě to léčení jde, od spojky k rotopedu.

Bude z Ládi učitel?
A co Standa a jeho noha?
A co na to Jan Tleskač?
Zdarec
Hanka

Co je to štěstí, ...

Posted by Josef Novotnýat 2008-07-23 13:20
Jestli měl Vláďa v životě štěstí, tak tehdá, když potkal Evu. Před ní smekám a hluboce se klaním. Ona je ten druh, co dává lidem světlo na cestu.

Zdrávas

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-07-23 21:02
Pepiku, děkuji za informace o Láďovi. Na fotkách vypadá dobře. Nebýt těch berlí, řekl bych, že se mu nic moc nestalo. Některá těla prostě snášejí více než jiná. Je s podivem, že z toho vyvázl takto. Jinak Láďo, posílám ti do Přezletic spousty ozdravných pozdravů. Maj sa.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System