You are here: Home Členové Josef Novotný Mravenec je na světě!
Navigation
 
Document Actions

Mravenec je na světě!

by Josef Novotný last modified 2010-05-09 12:26

V sobotu 15. května 2010 bude slavnostně otevřena lezecká zahrádka na Mravenci.

Na removovaných servrech byl odtajněn lom Mravenec u Libochovan. Byla zde lámána ortorula, kterou je tvořen výchoz krušnohorského krystalinika, podkladu třetihorních vyvřelin Českého středohoří. Lokalita je zajímavá i blízkostí hradiště Hrádek, kam je některými historiky lokalizovan Canburg místo vítězství Sámova vojska nad franským vpádem do Čech vedeným vojsky Karla Velikého. Lom je součástí myslivecké honitby a v okolí se pohybuje černá zvěř a mufloni.

mrav stena.jpg

Foto: Aleš Podivínský

Pěkný úvodní článek napsal Papouš.

Dědku, Zelináři a taky Rasto s Alim, díky za váš zápal, odpracované brigádnické hodiny a vložený kapitál.

zupa zauba ideál

Posted by Papoušat 2010-05-10 12:12
Taky se připojuju ke gratulaci a díkům.
Ať žije středohorská avantgarda! Je mi čest Vás (ko)mediálně zastupovat.
A propos: další votvíračka je 19. června 2010 na Kašparáku (Chotovický vrch) nad Novým Borem.
Detaily budou časem na http://papous.webnode.cz/
Čus Křivka aka Papouš

Cesty na lano jsou v databázi ČHS

Posted by Papoušat 2010-05-11 08:58
Bouldry tam naleju pozdějš.

*****

Posted by Rastičat 2010-05-11 18:45
Papouši ? Nevím jestli jsem se nestal obětí nejaké recese? Ale není pět * ,nějak hodně. Ve srovnání s okolníma středo oblastma.? Já jsem třeba použil při návštěvě Jevišovic nápovědu dvou hvězdiček, páč to tam moc neznám a mám to dost z ruky... a věřil jsem tomu. A bylo tam rozhodně víc lezení než je na mravenci.Třeba je to pankáčská verze... jen mě to lehce zarazilo. Aby se oblast dříve netěšila krytice a špatným posudkům.. než radosti . Pět hvězd - ve vysvětlivkách- oblast středoevropského významu super bomba... tak jestli toho pleznika nemáme ješte vysmahnout , deutsch+ engliš+espaňola...?

mišelinský hvězdy

Posted by Papoušat 2010-05-12 07:57
jj, už mě na to upozorňoval Martin Tučka :-) to pořešíme časem. Teď jsem to hlavně nalil do hlavních databází - Lezec a Horosvaz - bouldry i cesty.
Lovu zdar
Papouš
tiskový pracovník Spojených zelných latitundií

Jak bylo na Mravenci?

Posted by Josef Novotnýat 2010-05-17 08:56
Na Pálavě pršlo a bylo zima, pravý skepní počasí. Víno tentokrát za moc nestálo, přešel jsem na slivovici a bůček. Tady ve Středohoří muselo být nejlepší počasí v republice, občas sluníčko a o 10°C více!

Jak bylo na Mravenci?

Posted by Jirka Krejza "Lesní muž"at 2010-05-17 10:03
Ahoj Pepo, na Mravenci bylo dobře. Kupodivu vůbec nepršelo a skála vyschla. Letos jsem tam byl poprvé a byl jsem hodně překvapenej, jak Mravence Zelinář s Dědkem a ostatními vymazlili. Krásné místo na ohniště, okolo skály udělaný chodníky a dokonce navrtaný kramle pro lepší přístup. Skála dokonale vyšištěná a odjištěná. Míra Dřiza zastupoval generaci starších lezců a lezl cesty, ve kterejch jsem já měl trochu problémky, tak jsem docela čuměl. Lidí se pár sešlo a náladička bla dobrá.
Mravenci zdar
jirka


Brablenec

Posted by Papoušat 2010-05-17 16:52
Na Brablencoj bylo žůžo, vatry plály, buřty se pekly, lihu bylo dosti. Management na Antovi též kvalitní, roklinka příjemně prokoukla. Dědek jako obvykle poutavě vyprávěl, dorazil i tašovský král Hasič se ženou Ivíkem a nástupcem na trůně Hynečkem, zástupce kladenskejch chrtů a editor databáze cest na Lezci Martin Marťan Tučka a řada pistolnic a pistolníků s Horce, v čele s apoštolem Zelím a jeho krásnou chotí.

Trocha se lezlo (hlavně nějakej pán v chlupatý čepici - nenos to, chlape, zapaří se Ti škeble a slezou Ti i ty poslední zbytky kadeří. Koukni na mě), sbíraly se poslední klacíky, kochalo se Rastovym a Aliho průvodcem.

I následně bylo o delegaci z Ústí postaráno bohovsky - ráno nás vyprostil tradiční malíčský hemenex, následován italskými rotujícími kedlubny a španělskými olivami černými jak španějská bota, následován delikatesním malíčským králikem, jemně prošpikovaným a proložený česnekem. Výpek z toho tvorečka byla mana nebeská.

Skláním se před Vámi, hořčičáci. Taghle má vypadat kvalitně zmenedžovaná klettergarten v plný středohorský palbě :-))))


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System