You are here: Home Členové Josef Novotný Cestovatelský ekofestival Sedm divů
Navigation
 
Document Actions

Cestovatelský ekofestival Sedm divů

by Josef Novotný last modified 2009-09-15 17:05

Místo konání: Kulturní dům a kino Krásná Lípa. Možná někomu přijde vhod i duševní rozcvička poté na skalníkách. Nedaleko u Vlčí Hory jsou zajímavé Plačtivé kameny (Weinsteine) a Martinova věž u Telence.

What přednášky a promítání filmů
When 2009-09-25 19:00 to
2009-09-28 20:00
Where Krásná Lípa
Add event to calendar vCal
iCal

Sedm divů - plakat.jpg

Pátek 25. září 2009

19.00 hod. - kinosál Domu Českého Švýcarska

Autorské promítání nového českého dokumentu Slzy Konga” za účasti autorek

Snímek popisuje cestu dvou českých novinářek Lenky Klicperové a Olgy Šilhavé (z časopisu Lidé a země),který  ukazuje dramatické příběhy žen a dětí během válečného běsnění v Demokratické republice Kongo v roce 2008.

 

20.15 hod. -  galerie Továrna 

Vernisáž výstavy fotografií z Peru s názvem „Země zlatého slunce“.

Výstava fotografií Ondřeje a Štěpánky Dlouhých „Peru - země zlatého slunce“ je věnována známým i málo navštěvovaným památkám Inků a kultuře Chachapoyas. Fotografický cyklus zachycuje jak velkolepost a bohatství starověkých vládnoucích vrstev, tak obyčejný život dnešních indiánů z hliněných horských vesniček.

 

Hlavní program

Sobota 26. září 2009


9:00 – 10:15 Václav Sojka, Správa NP České ŠvýcarskoProcházka Českým Švýcarskem: krajinou pískovcových skal a tajemných roklí, skalních bran a mohutných převisů s pradávnou historií.

10:15 – 11:30 Tomáš Beránek, Namasté Nepál o.s.Jak se žije v Nepálu: život v zemi s čarokrásnými scenériemi nejvyššího pohoří světa i bídou a chudobou lidí, kteří v ní žijí. 

11:30 – 12:45 Tomáš Miléř, British CouncilSázení stromů a solární vařiče v Keni – představení projektu, který by měl přispět k řešení energetické krize v západní Keni, způsobené populačním růstem a neefektivním využíváním přírodních zdrojů.

13:30 – 14:45 Olga Vilímková, Nadační fond InkaMayové v Guatemale: povídání o minulém i současném životě indiánů v Guatemale, jejich kulturní identitě a blízkém vztahu s přírodou.

14:45 – 16:00 Evženie TomkováJemen a ostrov Sokotra: putování s kamerou úchvatnou přírodou, zapadlými vesničkami i unikátní architekturou kamenných domů chráněnou organizací UNESCO.

16:15 – 17:30 Martin KaňákPohřební architektura a rituály v předkolumbovském Peru: o vztahu incké kultury a různých předinckých kultur ke smrti, o jejich pohřebních rituálech a pohřební architektuře.

17:30 – 18:45 Dagmar Bystřická, Humanistické hnutí – Guinea – zapomenutá země: o bolestech a radostech Guiney, o lidské síle a odhodlání.

18:45 – 20:00 Ondřej ProsickýZa tučňáky na Falklandské ostrovy: profesionální fotograf přírody navštívil jediné místo na světě, kde se vedle sebe vyskytují čtyři druhy tučňáků.


Neděle 27. září 2009

9:00 – 10:15 Stanislav Havránek, Czech Pan s.r.o. – Stavba české polární stanice na Antarktidě: každodenní život polárníků při výstavbě stanice, zachycený amatérskou kamerou účastníka stavby.

10:15 – 11:30 Miroslav Deneš – Fotografické expedice cestou necestou: fotogenická místa středoamerického státu ikron, co si vzít s sebou a čeho se vyvarovat a jak v těchto oblastech pečovat o fotografickou a filmovou techniku.

11:30 – 12:45 Jana Jeništová, INEX – SDA – Černá Hora a šťavnatá příloha ze Zambie: zážitky dobrovolnice Jany z workcampu sdružení INEX – SDA v Černé Hoře a představení projektu výuky na střední škole v Zambii prostřednictvím krátkého snímku „Masuku High“.

16:15 – 17:30 Martin Hutňan, Česká speleologická společnost – Xibalba, tajemný svět starých Mayů: čeští speleopotápěči se již několik let úspěšně podílejí na objevování zaplavených jeskyní na mexickém poloostrově Yucatán a nezapomínají u toho fotografovat.

17:30 – 18:45 Petra Greifová, cestovatelský portál Hedvábná stezka – Indická cesta za svatostí: s batohem do hor Himachal Pradeshe za nádhernými himálajskými výhledy i každodenním životem místních lidí, poutní cesta k jezeru Manimanesh.

18:45 – 20:00 Petr Bouška, Nationalparkzentrum Bad Schandau – Saské Švýcarsko – přírodní dědictví a závazek: skalní masivy a věže bizarních tvarů, největší pískovcový kaňon v Evropě, velkolepé rozhledy do kraje a pestré bohatství rostlinných a živočišných druhů.

Ivan Mackerle a Petra Greifová, cestovatelský portál Hedvábná stezka – Ztracené město v Pacifiku: výprava luštitelů záhad na ostrov Pohnpei v ikronésii s cílem prozkoumat údajné podzemní chodby pod ruinami kamenného města Nan Madol a „Dům mrtvých“ v moři, kde by měly být platinové rakve obrů, bývalých stavitelů a obyvatel města.


 

Doprovodný program

Místo konání: Dům Českého Švýcarska
Sobota 26. září – neděle 27. září 2009

Workshopy: Fotografický workshop (Petr J. Juračka), kurzy latinskoamerických tanců (Lenia Kaňáková), čajové obřady (Jiří Boháč),  míchání éterických olejů (Marie Noe a Nobilis Tilia), povídání O stromech a lidech (Karel Kříž)…

Výstavy: Miroslav Deneš: Výstava fotografií "Letem světem"; Život, tajemství, ispirace - stálá expozice Domu Českého Švýcarska.

Česko-německo-britská neděle: ekologické hry nejen pro děti (Nationalparkzentrum Bad Schandau), prezentace služeb a ukázka česko-německé jazykové animace (Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM), prezentace projektu ochrany klimatu Challenge Europe včetně různých her pro malé i velké (British Council).

Prodej: Produktů z regionálních dílen, bio a fair trade výrobků, knih o zdravém životním stylu a knih s cestovatelskou tématikou, prodej orientálního zboží,… 


Pondělí 28. září

Výlety do Českosaského Švýcarska

- Organizovaný výlet do Národního parku Saské Švýcarsko a Bad Schandau (organizuje Nationalparkzentrum Bad Schandau)
- Výlety s certifikovanými průvodci do Českého Švýcarska
- Koktejltrek (výlet s magazínem Koktejl)

 


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System