You are here: Home Členové Josef Novotný Brigáda v Roklici
Navigation
 
Document Actions

Brigáda v Roklici

Od 6. dubna pravidelně každou sobotu pořádá Olda Vacek v Roklici brigády. Po loňském řádění "neznámého prvovýstupce" se vyčištění pavlovického obecního lesa stalo podmínkou, aby jestřebský starosta povolil první červnový víkend konání jubilejního 40. roklického srazu.

dsc_0361.jpg

První brigády se z Horce účastnil Karel a Karlík Macasovi, v sobotu jsme vyrazili my dva s Pavlem. Spicha jsme si dali u Kudlicha za úštěckým kostelem a společně dorazili k první vodárně na 10:00, kdy práce začínají. Tady už stála oranžová stodváca s nápisem Bergführer a Karel Bělina, vida neškodné brigádníky, vylezl z lesa. Za chvíli přijel Olda se synem a vyrazili jsme do strání nad studánkou. Tam se k nám přidal správce Pikovické jehly Venca s Posázaví a asi po dvou hodinách dorazil Vašek Enninger.

Bylo znát, že práce šlechtí, neboť svorně vedle sebe čistili les a z jedné čutory pili zatloukač i vytloukač kruhů. Řekl bych, že na následujících brigádách by se měli vyšlechtit i někteří účastníci diskuzí zpod článků na EC.

Rokle pod Cimbuřím až po srub je dokonale vyčištěná, jak Stromovka. Terasy směrem k Orlímu hnízdu čeká ještě nejméně 3/5 délky. Přijďte taky Oldovi pomoct. Vidina konání srazu a stažení trestního oznámení za to stojí.

 dsc_0346.jpg dsc_0348.jpg

Další fotky od Vaška Kopeckého:

 

by Josef Novotný last modified 2013-04-24 07:46

Jubilejní 40. sraz horolezců v Roklici

Posted by Josef Novotnýat 2013-05-21 10:31
Povedlo se, 31.5 - 2.6. 2013 je roklický sraz. Karlové Macasové, PaKo und ich máme pivo zdarma, Olda Vacek dá sud pro forrestmany.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System