You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Labské údolí, Labák, Labáček...
Navigation
 
Document Actions

Labské údolí, Labák, Labáček...

Teď někdy byl na lezci ne zrovna povedený článek Labák ožívá... Omyl. Labák žije! A jak. Nové cesty přibývají jako houby po dešti, koncentrace těch nejlepších lezců zde je asi největší a Na štandu nebo na Belvedéru vám donesou chutné pivko hned. A vůbec je zde krásně.

  Abych se dobře rozlezl před plánovaným víkendem, byl jsem se zde podívat již ve čtvrtek a to s Panem lezcem. S Márou Holečkem. Vlastně jsme spolu nikdy nelezli , a tak jsem byl i zvědav, jak mu to jde. No řeknu Vám, že těch kliků a shybů asi dělám málo.  V cestě Body building IXb se proběhl a vyklépával v místech kde jsem se já stěží držel a i tak jsem zde více seděl než lezl. Chuť jsem si spravil na vyhlášeném Zrcadle a Hudečkově Světelném roce Xa. Bylo to sice na druhym a asi v klíčové délce mezi 6 a 7 kruhem jsem si odsedl. Tuto klasifikaci prostě nechápu. O chytech se nedá hovořit, jen takové ostré mikro lištičky ani  ne na půl článku a nohy do stěny jen na tření. A ke všemu to pekelně bolí. Až to vylezu na prvním a bez odsednutí bude tu ta desina, ale je to opravdu ještě daleko. Mára je fakt dobrej.

 To teď o víkendu to bylo trochu jiný kafe. Gorbyho jsem nabíral v deset před hospodou Na štandu a už byl na sračky. Od rána stačil vypít osm piv. K tomu mu zdárně asistoval Dejv z Novýho boru (známe ho z Vodky z akce Everest, dredař..) a křehká blondýnka Péťa. Ta tedy nechlastala. Cíl byl jasný, Vojtěch. Jen směr jsme nějak netrefili. Ten chtěl udávat Gorby. A tak jsem se ani moc nedivil, když jsme místo Vojtěcha našli o kus dál Duhovou věž a Duhovou stěnu. Nakonec jsem byl rád, protože Vojtěcha znám a zde jsem byl prvně. Lezl jsem radši s Dejvem. Ten byl míň pod vlivem. Za tu dobu co Gorby stále padal z nástupu do cesty pro Péťu, jsme vylezli tři hvězdičkové cesty. Hudečkovu Křížovou cestu VIIIc, Zuby nechty VIIIb od Zabilky a Šepot květin VIIIa. Na té se podílel i dědek Zdeněk Hubka. Začalo lejt jak z konve, taková menší průtrž. Myslel jsem, že je dnes konec. Po dešti jsme vypily vínko a skála byla total suchá. Inu zdejší matroš nemá chybu, ale to bylo dáno i těmi předešlými suchými dny. Nejhezčí kousek nás teprve čekal. 60 metrová spára s dvěma kruhy za VIIc Polední žár od Běliny. Cením si ji více než ty cesty před deštěm, ale i ty byli taky parádní. Cesta vede jasnou dlouhou spárou a přes převis na vrchol dominantí Duhový stěny. Cesta vytrvalostní, stará klasická a tudíž morálová. Krása. Měli jsme splněno a tak hurá do hospy. Cestou potkávám Trutnováky v čele se samotným králem Rakoncajem starším a mladším. S Lukášem jsem se viděl naposled loni na letišti po příletu z Pakoše, a tak jsem byl za toto náhodné setkání rád.

V hospodě to už frčelo. Byl zde i Sláva s Mírou Dřízou. Tomajda s Vápníkem vychvalovali jejich nové cesty. Že si je prý musím dát. Takže ještě hupky do auta a rychle na skalníky. Bylo už osm večer. Za hoďku jsem byl zpět a bohatší o dvě  cesty neznámého jména a klasifikace, ale samozřejmě dardy. Tomajda je bourák. Přál bych Vám vidět ty jeho pracky, nebo spíš lopaty.  Cesty spíše nelabákovského charakteru, tak do 15 m. Je to Pod Labskou strání pod čističkou, kolem smradlavého potoka. Věž Poloviční růžová. A zde v okolí pole neorané. Cest zde minimum.

Na štand kapelka nakonec nedorazila, ale Vápno se jevil jako dobrý dýdžej. Pařilo se na jeho oblíbené Suicide Tendencies a hlavně pak Xaviera Baumaxu. Pivko roznášelo mladé děvče s velkými přednostmi vpředu. Krása i jenom pohledět. A bylo kam. Dle posledních trendů, dekolt opravdu hluboký... Proběhla i Tombola ve který třeba Míra Dříza vyhrál mnou dodaný kruh. A že prý jej musíme spolu někam nacpat. Je to závazek. Večer neměl chybu. Jen to ráno. Kromě bolaví palice hlavně to počasí. Ten lijavec ani tyto vyjímečné skály nepobrali. Postupně se to loučí a odjíždí odpočívat domů. Tak zase někdy příště. Savana.
 

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2008-05-18 21:57

Technická poznámka:

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-19 09:59
Turnováky :-)
Jinak ty dvě osmy na Duhovou jsou klasika, v dobách před stavbou umělých stěn vrchol stěnového lezení generace přelomu 60. a 70. let a dnes součást etalonu cest pro stanovení stupnice obtížnosti. Tiše závidím.

Pěkný víkend

Posted by Houbaat 2008-05-21 16:20
Hmm, také pozitivně závidím :o)
Lezecký víkend, kterému nechybělo prostě nic.

Jinak, Zdenku, hlásíme se Ti s Pavoukem na 24hodinovku :o))


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System